Rozszyfrować Gravela

04-03-2023

Gravel to przede wszystkim bardzo uniwersalny rower. Największą zaletą rowerów gravelowych jest to, że wszędzie dadzą radę. Najlepiej czują się na drogach szutrowych i leśnych duktach oraz w lekkim terenie. Dzięki temu, na wielu trasach, które łączą w sobie drogi polne, leśne, żwirowe i asfaltowe będą w ogólnym rozrachunku najszybsze. Do tego, świetnie nadają się do miejskiego commutingu oraz jako alternatywny rower treningowy dla kolarzy.
Rower gravelowy daje możliwość jazdy gdzie oczy poniosą, bez ryzyka, że za zakrętem będziemy zmuszeni zawrócić, bo teren dla naszego roweru okaże się nieodpowiedni.

Rower gravel to wszechstronny i wytrzymały rower przeznaczony do jazdy po różnorodnym terenie. Oto opis cech charakterystycznych dla roweru z kategorii gravel:

  1. Uniwersalność Terenowa: Rower gravel został zaprojektowany z myślą o jazdzie po różnorodnym terenie. Bez trudu poradzi sobie zarówno na asfalcie, jak i na szutrowych drogach, czy nawet lekko trudniejszych trasach off-road.
  2. Geometria Rama: Charakterystyczną cechą roweru gravel jest jego specyficzna geometria ramy. Zazwyczaj jest ona bardziej komfortowa niż u rowerów szosowych, co umożliwia dłuższe i bardziej komfortowe podróże.
  3. Grube Opony: Rower gravel wyposażony jest w grube opony, co pozwala na pewniejszą jazdę po nierównościach i trudniejszym terenie. Opony te mają wystarczającą przyczepność zarówno na szosie, jak i na drogach szutrowych.
  4. Mocne Koła: Koła roweru gravel są zazwyczaj solidne i mocne, aby sprostać wymaganiom jazdy po zróżnicowanym terenie. To ważne, zwłaszcza gdy rower jest używany do bardziej wymagającej jazdy.
  5. Dodatkowe Miejsce na Bagaż: Rower gravel często wyposażony jest w punkty montażowe na bagażniki i bidony, co pozwala na przewożenie dodatkowego wyposażenia. To przydatne szczególnie podczas dłuższych wycieczek.
  6. Mocne Hamulce: Hamulce roweru gravel są zazwyczaj mocne i skuteczne, co jest istotne podczas jazdy po zróżnicowanym terenie, gdzie mogą występować różne warunki drogowe.
  7. Szeroki Zakres Przerzutek: Rower gravel często wyposażony jest w szeroki zakres przerzutek, umożliwiający łatwe dostosowanie przełożeń do zmieniającego się terenu.
  8. Kierownica Flarowa: Charakterystyczną cechą rowerów gravel jest kierownica flarowa, która zapewnia bardziej stabilną pozycję i lepszą kontrolę, zwłaszcza podczas jazdy w trudniejszych warunkach.

Ogólnie rzecz biorąc, rower gravel to doskonały wybór dla osób, które chcą eksplorować różne tereny, ceniąc jednocześnie wygodę i uniwersalność.

Polecane produkty

ROWER RONDO RUUT CF2 2x Czarny

ROWER RONDO RUUT CF2 2x Czarny

RUUT CF2 2x to agresywny rower terenowy do jazdy na długie dystanse w zróżnicowanym terenie. Posiada niestandardową, wysokiej klasy ramę kar...